O nás

VIZE

Cílem naší činnosti je pomáhat NEJEN SRDCEM psím útulkům, azylům a karanténním stanicím.

Podporujeme programy umisťující psy k novým majitelům, programy proti týrání psů nebo aktivity bojující proti množírnám.

Angažujeme se v oblasti terapie a léčení nejen týraných psů, ale také lidí (výcvik canisterapeutických psů).

V budoucnosti bychom se chtěli věnovat poskytování konzultací v oblasti kynologie, pořádání přednášek a kurzů, plánujeme podporovat výcviky vodících psů.

Připravujeme pořádání charitativních akcí – sportovních, kulturních a společenských, jejichž výtěžek bude poukázán na konkrétní projekty NF NEJEN SRDCEM.

 

Aneta&Denisa

K myšlence založit nadační fond NEJEN SRDCEM nás přivedla láska ke psům. I když nemáme dlouholeté zkušenosti jako jiné nadační fondy, snažíme se získávat rady a zkušenosti od jiných, a podporujeme útulky a azyly, kterým důvěřujeme. Důvěra a transparentnost jsou pro nás hodnoty, na kterých stavíme náš vztah jak s každým dárcem, tak i s ostatními neziskovými organizacemi, s nimiž udržujeme pravidelný osobní kontakt.

Důvěra je alfou a omegou vztahu mezi psem a člověkem, my k ní přidáváme také SRDCE.

 

Denisa: „Od malička se zajímám o psy, ale až před šesti lety jsem si konečně mohla svého vlastního pořídit. Mým parťákem se stal jack russel teriér Deddy a tomu jsem pak pořídila bráchu amerického buldoka Sama. Deddy však bohužel podlehnul svému autoimunitnímu onemocnění  a už není mezi námi…Naším novým parťákem se stal opět jack russel teriér Charlie.  Svým psům jsem vždy dávala maximum lásky a péče. Je mi moc líto, že spoustě pejskům se takové péče nedostává. Nejraději bych si všechny opuštěné a týrané pejsky vzala domů, což bohužel nejde, tak jsem se snažila najít jinou cestu, jak pomoci. Díky svému manželovi, který je producentem mnoha kulturních akcí, se mi dostalo možnosti pomáhat psům, kterým se bohužel lásky a péče nedostává. Ve spolupráci s jinými nadačními fondy jsem začala pořádat na již zmíněných akcích veřejné sbírky. Po roce spolupráce s neziskovými organizacemi jsem se rozhodla založit vlastní nadační fond a tím jsem si splnila svůj největší sen – pomáhat těm, které miluji nejvíce. Letos se mi narodil syn Sebastian, který se pomalu stává naším dalším pomocníkem. “

 

 

 

Aneta: „Mám ke psům blízko od dětství. Už jako malá holka jsem domů vodila nejen pejsky, ale vlastně všechna zraněná nebo opuštěná zvířátka, která jsme s rodinou zachraňovali a poté udávali do „dobrých rukou.“  Má maminka odmítala mít z panelákového bytu útulek (což už dnes chápu), a tak jsem alespoň chodila venčit psy všem sousedům a snila o tom, že psa si jednou pořídím. Dnes mám doma jedenáctiletou fenku jorkširského teriéra Týnu. Když mě Denisa oslovila s myšlenkou založení neziskové organizace, která by pomáhala psům, nebylo o čem přemýšlet a pustily jsme se do práce.“

 

 

 

 

 

NAŠI PATRONI:

 

Falco a Charlie Žbirka, naši VIP patroni

Mladšímu Kavalírovi King Charles Španělovi Falcovi je jeden rok, starší Charlie oslavil tři roky.

 

 

 

 

 

Sam-americký buldok

Charles- jack russel teriér

Deddy, náš andělský patron Jack russel teriéra, který bohužel podlehnul svým nevyléčitelným nemocem a odešel v mladém věku…vždy bude v naších srdcích a součástí našeho týmu.

Týna-jedenáctiletá fenka jorkširského teriéra.